Welcome!           Üdvözöljük!            Bine ati venit!

Webpage by SANCHO
Calendarul evenimentelor organizte la Borsec:

- 16 ianuarie: Cupa Borviz, pentru grădinită - clasa XII

- 14 februarie: Concursul "In Memoriam Lőrinc Pál", toate catogoriile, după concurs, vă asteptăm la traditionalul gulas din partea organizatorilor.

- 28 februarie: Concursul Veteranilor. Categoria de vârstă, 30+, taxa de participare 10 lei, pentru evitarea discutiilor, vom cere prezentarea unui document, cu data nasterii. Taxa de participare va fi donat in scop caritabil.

Vă asteptăm la Borsec!

Calendarul concursurilor pentru sezonul 2012 - 2013:

În data de 02. martie 2013 s-a desfăsurat ”Concursul veteranilor”

    Cu 50 de concurenti am organizat această competitie, pentru cei în vârstă, si nu numai. Categoriile au fost împărtite pe câte 5 ani, începând cu categoria de 30-34 ani, fete.
    S-au prezentat concurenti din Reghin, Piatra Neamt, Subcetate, Târgu Mures, Miercurea Ciuc, Toplita, Gheorgheni, si Borsec.

Fisa de concurs se poate studia AICI...

18 ianuarie - Cupa Borviz
Despre competitie:

Cupa "Borvíz" editia VII
    În data de 18.01.2013, s-a desfasrat editia VII, a competitiei de schi la Slalom urias, primul pe pârtiile schiabile din judetul Harghita.
    Câstigatorii celor doua manse, dupa cum urmeaza:
Gradinita-fete
    Faur Blanka            I.    Miercurea Ciuc
    Kémenes Dorka        II.    Gheorgheni   
    Márkos Mária        III.    Borsec
Gradinita-baieti
    Ádám Bálint László        I.    Gheorgheni
    Szász Csongor        II.    Gheorgheni
    Fazakas Szabolcs        III.    Gheorgheni
I-II. clase, fete
    Hámos Roxana        I.    Toplita
    Szajtok Bernadett        II.    Gheorgheni
    Kiss Anna            III.    Odorheiu Secuiesc
I-II. clase, baieti
    Balázs Szabolcs        I.    Gheorgheni
    Mezei Nándor        II.    Gheorgheni
    Pál Krisztián            III.    Miercurea Ciuc
III-IV. clase, fete
    Balázs Helga            I.    Gheorgheni
    Ferenczi Zelyke        II.    Gheorgheni
    Keresztes Andrea        III.    Gheorgheni
III-IV. clase, baieti
    Vargyas Szilárd        I.    Gheorgheni
    Szász Lehel            II.    Gheorgheni
    Bencze Márton        III.    Gheorgheni
V-VI. clase, fete
    Kopacz Bea            I.    Miercurea Ciuc
    Benedek Boglárka        II.    Gheorgheni
    Sándor Éva            III.    Odorheiu Secuiesc
V-VI. clase, baieti
    Zöld Róbert            I.    Gheorgheni
    Ferenczi Apor        II.    Toplita
    Bordi Alexandru        III.    Piatra Neamt
VII-VIII. clasa, fete   
    Kopacz Zsófia        I.    Gheorgheni
    Lőrincz Réka            II.    Gheorgheni
VII-VIII. clasa, baieti
    Csendőr Gábor        I.    Odorheiu Secuiesc
    Zsuzsics Adorján        II.    Borsec
    Marti Tamás            III.    Odorheiu Secuiesc
IX-XII. clasa, fete
    Binder Tímea        I.    Gheorgheni
    Ferenc Barka        II.    Miercurea Ciuc
    Karácsony Renáta        III.    Toplita
IX-XII.    clasa, baieti   
    Bencze Attila            I.    Gheorgheni
    Hámos Hunor        II.    Toplita
    Ambrus Norbert        III.    Borsec
    Multumim participantilor, si pentru timpul alocat din partea instructorilor de schi!
   
    Sponsor principal, Consiliul Local Borsec.